Alina – grafika

 

ALINA / / umění / grafika / kresba / malba /


Alina-Gabriela Kožuchová

Jmenuji se Alina-Gabriela Kožuchová a jsem původně z Rumunska, z malého města na jihu, u Dunaje, Giurgiu.

Vášeň k umění jsem dostala, docela pozdě, přibližně na gymplu, kdy už jsem byla docela rozhodnuta, co jsem a co chci v životě. Pro mě kreslení bylo jako způsob komunikace a tvarování myšlenek v době dospívání.

Po absolvování středoškolského studia jsem se přihlásila na Akademii výtvarného umění, kam jsem se dostala na první pokus. Díky tomu, jsem přesvědčila svou mámu o tom, že bych měla pokračovat v tom směru a vynechat inženýrskou kariéru. Po dokončení bakalářského studiu, na Univerzitě výtvarného umění, v oboru Grafika, jsem pracovala jako grafička v malé tiskárně v Bukureští.

Po roce života v hlavním městě Rumunska jsem pochopila, že tam není život, který bych si pro sebe přála. Pro změnu jsem se přihlásila jako dobrovolnice do Evropské dobrovolné služby v Polsku. Během té doby jsem poznala mého budoucího manžela, a to vedlo k další změně: života v Čechách.

Tady jsem měla začít všechno znova: naučit se jazyk a spoustu dalších věcí k životu. Kvůli tomu jsem musela zhruba na 4 roky vynechat kreativní způsob života a vydělávat v jiných oborech. Malými kroky jsem se dostala zpátky k tomu, co miluji. A teď pracuju jako lektorka výtvarných kurzů, grafička a freelancera. Ve volném čase maluji. Kreslím do skicáku podle skutečnosti venku i na cestě ve vlaku nebo maluji doma, ve svém atelieru.

 

 

ODKAZY, KDE MŮŽETE VIDĚT ŠIRŠÍ PRÁCI ALINY


ALINA KOŽUCHOVÁ
INSTAGRAM